Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“

Pasaulinė autizmo supratimo diena

  • Paskelbta: 2026-04-02
  • Kategorija: Renginiai

2026 m. balandžio 2 d. Šiaulių lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė paminėjo Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Ši diena skirta didinti informuotumą apie autizmo spektro sutrikimą, skatinti toleranciją, supratingumą ir pagarbą kiekvienam žmogui.

Darželyje buvo organizuojama „Mėlynoji diena“, kurios metu vaikai ir pedagogai rinkosi mėlynos spalvos drabužius, taip išreikšdami solidarumą ir palaikymą autistiškiems vaikams bei jų šeimoms. Mėlyna spalva tapo vienybės, supratimo ir draugystės simboliu. Taip pat buvo organizuota kūrybinė veikla, kurios metu buvo formuojamas begalybės ženklas. Kiekvienai grupei buvo paskirta po dalį ženklo, kurią jos dekoravo pasirinktais būdais: piešė pirštukais, kūrė aplikacijas, klijavo lipdukus ar spalvino. Sujungus visas dalis, atsirado spalvinga, vaivorykštinė begalybė, atspindinti neuroįvairovę ir kiekvieno žmogaus išskirtinumą. Begalybės ženklas primena, kad nėra dviejų vienodų žmonių, nes kiekvienas yra savitas ir turi savo stiprybes, gebėjimus bei unikalų pasaulio suvokimą.

Būkime supratingi, kantrūs ir palaikantys. Autizmas nėra liga – tai kitoks būdas patirti pasaulį.

Logopedės-specialiosios pedagogės Viktorija Balčiūnė ir Deimantė Šniukaitė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja-specialioji pedagogė Rimantė Petrauskė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rasa Radavičienė.

Autorius:
Deimantė Šniukaitė, Viktorija Balčiūnė

Nuotraukos:
Mokytojos

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokytojams
  • DUK
Naujienų archyvas