Edukacija techninės kūrybos centre „Sraigės – stebuklingos kriauklių gyventojos“
- Paskelbta: 2024-10-04
- Kategorija: Projektinė veikla
2024 m. spalio 2 d. grupės „Pelėdžiukai“ ugdytiniai, lydimi mokytojos Sandros Urbelienės, mokinio padėjėjos Gitanos Bagdonienės ir mokytojų padėjėjos Janinos Smilgevičienės lankėsi Šiaulių techninės kūrybos centre. Edukacinio užsiėmimo „Sraigės – stebuklingos kriauklių gyventojos“ metu ugdytiniai, kartu su edukatore Ieva, tyrinėjo afrikines sraiges. Smalsieji tyrinėtojai tyrinėjo sraiges liesdami, stebėdami ir klausydami apie jų gyvenimo būdą. Vaikai turėjo galimybę sraiges palaikyti delnuose ir stebėti, kaip sraigės iššliaužia iš savo kiautų bei palieka blizgančius takelius, kurie primena kelio ženklus ir sužinojo, kad šis takelis padeda sraigėms rasti kelią atgal. Mažieji tyrinėtojai matavo, kuri sraigė ilgiausia, dirbo grupelėse, tirdami sraigių ir jų kiautų struktūrą bei ypatybes. Vaikai sužinojo daugybę įdomybių apie šiuos lėtai judančius gyvūnėlius, kurių kiekvienas nešioja savo namelį ant nugaros. Sužinojo, kad sraigių gali būti įvairių spalvų, dydžių, kad jos gali užaugti net iki delno dydžio, gyventi net 10 metų, kad sraigių antenos padeda tyrinėti pasaulį aplinkui, o tvirtas kiautas apsaugo nuo pavojų. Kartu išsiaiškino, kad sraigės minta senomis augalų dalimis ir paverčia jas maistingomis medžiagomis žemei. Tyrinėtojai sužinojo, kad sraigės gali gyventi sausumoje ir vandenyje ir, kad būna įvairių rūšių: afrikinės, pankroko, saldainių, violetinės jūrinės, obuolinės, sraigės „Helena“ ir kt. Po įdomių mokslinių faktų apie sraiges, vaikai turėjo galimybę įgytas žinias pritaikyti kūrybiškai – kūrė sraigių dekoracijas, naudodami natūralias gamtines medžiagas: džiovintas gėles, pušų šakeles ir kt.
Prieš išvykdami darželio kieme ugdytiniai rado po beržu augantį baravyką. Kodėl kieme užaugo grybas? Aiškinomės ir diskutavome kelionės metu. Edukacinio užsiėmimo metu ugdytiniai sužinojo, kad sraigės minta ir grybais. Tai vaikams sukėlė nuostabos. Grįžę į darželį visi bėgo pažiūrėti ar dar auga baravykas ir stebėjo ar nėra aplink ar ant šliaužiančios sraigės.
Ši edukacija ne tik suteikė vaikams žinių, bet ir lavino vaizduotę, kūrybiškumą, skatino tyrinėti. Prieš išvykdami darželio kieme ugdytiniai rado baravyką. Kodėl kieme užaugo grybas? Aiškinomės ir diskutavome kelionės metu. Edukacinio užsiėmimo metu ugdytiniai sužinojo, kad sraigės minta ir grybais.
-
- Paskelbta: 2024-05-24
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2024-04-26
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2024-04-25
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2024-04-24
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2024-04-24
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2024-04-23
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2024-04-22
- Kategorija: Projektinė veikla